Kolory i ich waga...

Kolory są różnie przez nas odbieram, jednak pewne uniwersalne doświadczenia z danymi barwami pozostawiają po sobie ślad. I tak przykładowo możemy wyróżnić kolory lekkie i ciężkie.

Przypisując jakąś obrazową wagę, można by stwierdzić, że np. biały (i wogóle jasne kolory) waży kilka gramów. Biały jest puch, białe są płatki śniegu, białe jest prześcieradło, białe sa chmury unoszące się w powietrzu... to wszystko jest lekkie i delikatne... Zjawisko kojarzenia kolorów z wagą jest często wykorzystywane w świecie marketingu. Praktycznie wszystkie produkty z napisem 'light' są w jasnych tonacjach, ciężko sobie nawet wyobrazić odchudzające produkty w czarnym opakowaniu.

Czarny (i inne ciemne kolory) natomiast jest ciężkim kolorem, czarny jest ołów, czarny jest węgiel, czarna jest ziemia (która jest na dole). Czarne nie mogą być ciężarki do ćwiczeń. Ludzie ubrani w czarne garnitury stwarzają wrażenie pewnych siebie, mocno ciężko stąpających po ziemi. Ciężko by było powierzyć swoje pieniądze bankierowi ubranemu, a biały strój...