Ciepłe kolory jesieni - czyli jak się ubierać jesienią!

autor: Paulina Bielecka
Dziś chciałam Was - Drogie Panie zatrzymać w biegu, pomiędzy pracą a domem, zaciekawić, uwrażliwić na... Kolory ...kolory, które widzimy na co dzień w przyrodzie. Mam tu na myśli barwy: drzew, liści, krzewów, trawy . Wszystkie barwy natury w świetle jesiennego słońca!

Nie bez znaczenia jest metafora: Złota Polska Jesień. Od września do listopada, otaczają nas CIEPŁE – jesienne kolory. Ciepłe czyli te, które w swoim 'składzie' mają dodany pigment żółty.

Do tych kolorów zaliczają się min. żółcienie: musztarda, słonecznik, zieleń: zgniła, oliwki, ciemny turkus, brąz- mleczna czekolada, czerwienie: w odcieniach rudości, buraczka oraz pomarańcz.

Na przekór pogodzie tj. chłodnej temperaturze namawiam do kupowania i komponowania ciepłych, energetycznych, optymistycznych kolorów w swojej garderobie.

W sklepach znajdziemy wiele marek odzieżowych, które na sezon jesień/zima 2009 inspirowały się takimi kolorami. Mam tu na myśli min. kolekcje H&M, Solar, Tatuum. Możemy znaleźć tam zarówno zestawy ubrań w tych tonacjach np. bluzki, spódnice, swetry, jak i akcesoria tj. rajstopy, torby, szale, szaliki.

Kolory 'jesienne' są bardzo odważne, dynamiczne wręcz ekstrawaganckie w działaniu na ludzką świadomość . Tradycyjnie namawiam Was do eksperymentowania w zestawianiu ich w poszczególnych częściach garderoby lub tylko jako dodatków tj. akcesoria, biżuteria (pamiętajmy o zasadach dobierania dodatków - czyt. artykuł).

A oto przykładowe możliwości komponowania 'ciepłych' kolorów w garderobie. Brąz, lub kolory brązowo pochodne – tj. kawa z mlekiem lub beże w zestawieniu np. z pomarańczem, turkusem czy żółtym – ożywiają i pobudzają nasz strój oraz nasze samopoczucie. Takie połączenia mówią otoczeniu o naszej wyobraźni i kreatywności. W przełożeniu na ubrania: same brązy lub beże noszone w postaci: bluzek, golfów, koszul, spodni lub spódnic - są kompozycjami 'bezpiecznymi', 'podstawowymi'. Jeśli do tego dokomponujemy jeden ze wspomnianych kolorów, np. w postaci rajstop, torebki czy biżuterii, ożywi i urozmaici to nasz strój a zarazem cały wygląd .

Jako kolorystka, posługuję się w pracy analizą kolorystyczną, tj. dobieraniem kolorów do danego typu urody. Z pełną odpowiedzialnością zachęcam jednak, byście nie ograniczały się przy wyborze. Czym jest bowiem moda, a z nią wyobraźnia i wrażliwość każdej z WAS?

Jest zabawą, przyjemnością komponowania, zmiennością każdego dnia!

Pozdrawiam i czekam na Wasze maile - bielecka@perfectimage.pl

www.perfectimage.pl